Türkmen Dağı Saldırılarıyla İlgili Basın Açıklaması

BASIN ODASI

Türkmen Dağı Saldırılarıyla ilgili Basın Açıklaması,

Bilindiği üzere, Türkmen Dağı ve çevresi emperyalist, zalim Rusya ve kuklası Esed güçleri tarafından ölçüsüz ve hiçbir açıklaması olmayan saldırılara maruz kalmaktadır. Türkmen mücahidlerin direnişi ve Allah’ın inayetiyle zafer inanların olacaktır.

Komünizm döneminde Orta Asya’da yaptığı zulümler ve hak ihlalleri unutulmayan Rusya: Suriye’de de şer cephesinin başını çekmektedir. Yakıp yıkan, insanı ve insaniyeti unutan, medeniyet değerlerinden bi haber Esed diktatörüne yüzsüzce destek vermektedir.

Rusya, Batı dünyasından kovulmasının ve tarih sahnesinde uzun süredir yer alamamasının acısını, masum ve mazlum Müslüman Türkmenlerden çıkarmak istiyor.

Unutulmasın ki, Rusya ve kuklası Esed’in karşısında korkusuzca duran Türkmen mücahidler sırtını iki bin yıllık Türk tarihine ve bir buçuk milyar müslümana yaslamaktadır. Türkiye’den Doğu Türkistan’a kadar geniş bir coğrafyadan güç kazanmaktadır.

Suriye’de uzun süredir devam eden katliam ve soy kırımların sorumluluğu; yalnızca katil Esed’in değil, despot Putin’in de üzerindedir.

Rusya Devleti siyasi ve ekonomik çıkarları için açık açık katliam yapmaktadır.Dün Afganistan’dan yediği tokadın acısını Bayırbucak’tan çıkarma çabasındadır.

Kendi ülkesinde çözemediği sorunları mazlum kanı ile kapatmak istemektedir.

Bugün burada yalnızca Milli Türk Talebe Birliği ya da Türkiye adına değil; Arakan’dan Filistin’e, Laos’tan Şili’ye kadar tüm mastazaflar adına bu zulme dur demek ve Rusya denilen sözde devlete; Zalimlere destek veren de onlar gibidir demek için bir araya geldik.

Rus halkına da buradan çağrıda bulunuyoruz. Ülkenizin zalimane tutumuna göz yummayın!

Putin ve gölgesi Esed’in alçaklıklarına ve işgal politikasına direnin.

Ey Putin, Bayırbucak ne iki günlük Ukraynadır ne de karşındaki mücahidler tek başlarınadırlar.

Öte yandan Bangladeş Yüksek Mahkemesi tarafından Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreteri Ali İhsan Mücahid hakkında verilen idam kararı ile infaz edildi. Şehadeti mübarek olsun. Bir şehid daha kazandık.

“De ki: Ey kafirler yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz.”

Milli Türk Talebe Birliği Mensupları olarak Suriye’nin kuzeyindeki Türkmen köylerine yönelik saldırıları Rusya Federasyonunun İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto ettik.

Taksim’de İstiklal Caddesinde toplanan MTTB üyelerimiz, sloganlar atarak Rusya Federasyonunun İstanbul Başkonsolosluğu’na doğru yürüyüşe geçtik.

Başkonsolosluk önünde güvenlik önlemi alan polis ekipleri tarafından binanın yakınında durdurulduk, Bayırbucak Türkmenleri hakkında destek amaçlı basın açıklaması gerçekleştirdik.

Yaptığımız açıklamada Bayırbucak bölgesinin Rus güçleri tarafından kadın, çocuk ayrımı yapılmaksızın bombalandığı belirtilerek, Rusya’ya tepki gösterdik.

Rusya’nın ve Esed rejiminin aleyhinde sloganlar attıktan sonra açıklamanın ardından MTTB Üyelerimiz dağıldı.

Birçok Şubemizde de Basın Açıklaması gerçekleşmiştir.

192.168.1.1 Router Admin Login