MİLLİ TÜRK TALEBE BİRLİĞİ 'ÇAD' SU KUYUSU PROJESİ

BASIN ODASI

Bir Damla İyilik İçin

Çad'da Açılacak Su Kuyusuna Destek Ol!

Mazlum Coğrafyalarda Paylaşmak, Mahzun Gönüllere Dokunmak İçin Bağışlarınızı Çad’a Ulaştırıyoruz. Haydi Siz De Mutlu Yüzlere Hissedar Olun.

Hisse Bedeli: 250 TL

Bilgi ve Bağış İçin;

0553 584 80 90

0535 551 94 41

 

MİLLİ TÜRK TALEBE BİRLİĞİ ‘’ÇAD’’ SU KUYUSU

 

Dünyanın En Fakir Ülkelerinden Olan Çad'da Su Kuyuları Açıyoruz.

Gerek kuraklık gerekse de sömürgecilik nedenleriyle Afrika’da ciddi boyutta temiz su sıkıntısı yaşanmaktadır. Temiz su eksikliği nedeniyle her yıl binlerce çocuk ve yetişkin hayatını kaybetmektedir. Yüzbinlerce insan temiz suya ulaşabilmek için her gün 40-45 derece sıcaklık altında onlarca kilometre yol yürümek zorunda kalmaktadır. Suya hasret topraklarda yaşam mücadelesi veren mazlumlar için su kuyuları açmaya devam ediyoruz.

 

Su Kuyularının Teknik Özellikleri

Derinlik: 45 ilâ 60 metre

Faydalanan sayısı: Günlük 300 ilâ 500 kişi

Yüzey inşası: Beton gövde, el pompası (tulumba), hayvan yalağı (Standart su kuyuları çoğunlukla el pompası (tulumba) kullanılarak ve hayvan yalağı eklenerek inşa edilmektedir. Su kuyuları standart olarak belirli bir yüzey konseptine bağlı olarak inşa edilmektedir.)

 

Su Kuyusu Projelerini Uygulama Süresi

Standart su kuyusu projelerinin yapım süresi 2 ilâ 3 ay arasında sürmektedir. (Proje uygulama sürecinde meydana gelen savaş, doğal afet ve benzeri olağanüstü durumlarda teslim süresi değişebilir.) 

 

Kuyuların Takibi, Kontrolü, Denetimi ve Tamiratı

Su kuyusu yer belirleme, ihtiyaç tespiti, fizibilite ve denetim çalışmaları ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Yapılan denetimlerde ve bölgelerden gelen bilgiler doğrultusunda teknik bakım veya tamirat ihtiyacı tespit edilen su kuyuları onarılmaktadır.

 

Kuyulardan Çıkan Suyun Analizi

Açılan su kuyuları için su analizi yapılmaktadır. Su kuyusundan faydalanacak olan kardeşlerimizin herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmamaları için, bölgelerdeki resmi makamlardan veya yerel laboratuvarlardan su analiz raporu alınmaktadır.

 

 

Su Kuyularının Kullanım Ömrü ve Garanti Süresi

Su kuyularının kullanım ömrü yer altı su rezervlerine, iklim değişikliklerine, kullanım yoğunluğuna ve dış etkenlere (savaş, doğal afet vb.) göre değişebilmektedir. Bu sebeplere bağlı olarak standart bir su kuyusunun ömrü ortalama 10 ilâ 15 yıl arasında değişmektedir.

Su kuyusu çalışmalarında garanti süresi 5 yıldır. Bu süre zarfında su kuyularının kontrol ve bakımı ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır, 5 yılın sonundaysa su kuyusunda her hangi bir onarım ihtiyacı var ise bağışçısına ulaşıp onun desteğiyle gerekli bakım-onarım yapılıp hizmete devam etmesi sağlanmaktadır.

 

Su Kuyusu Fiyatı

Su kuyusu bedeli 2000 Euro’dur.

 

Bağış Süreci

Bağışçımızın su kuyusu bedelini dernek hesaplarımıza havale etmesi sonrasında su kuyusu açma çalışmalarına başlanmaktadır. Ekiplerimizce su kuyusu açılacak bölge tespit edilmekte ve gerekli fizibilite çalışması sonrası yapımına başlanan su kuyusu 2-3 ay içerisinde tamamlanmaktadır.

Su kuyusunun açılışından sonra fotoğraf, video ve konumu bağışçılarımıza gönderilmektedir. Su kuyularımız her 2 yılda bir ekiplerimizce denetlenmekte ve varsa bakım onarımları yapılmaktadır. İlgili denetleme sonrasında bağışçılarımıza su kuyularının son halinin fotoğraf ve videoları gönderilmektedir.

192.168.1.1 Router Admin Login