Özel İdeal Ögrenci Yurdu

İdeal Öğrenci Yurdu, 20 yılı aşkın süredir öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarına cevap vermek için azim ve özveriyle çalışmaktadır. Konya'da 18, Ankara'da 3, İstanbul il Ankara Gölbaşı'nda 1 ve Aksaray'da 2 öğrenci yurdu olmak üzere toplam 26 öğrenci yurdu ile hizmet vermektedir.

1994 yılında açtığı 120 yatak kapasiteli öğrenci yurdunun ardından Konya Öğrenci Yurdu denilince akla gelen ilk kurumlardan birisi olma yolunda ilerlemiştir. 

Her geçen gün daha da büyüyen İdeal, Ankara, İstanbul ve Aksaray olmak üzere 3 şehirde daha öğrenci yurtları ile hizmet vermektedir. Öte yandan yaptığı etkinliklerle öğrencilerin yıl içindeki yorgunluğunu ve stresini azaltmak isteyen İdeal, yaptığı gezilerle de yeni yerleri görmenin verdiği heyecanı öğrencilere yaşatmaktadır.

 

Öğrenci Yurdu

 

Öğrenci yurdu için kayıt yaptırırken bir öğrencinin ve ailesinin aklında bazı sorular olur: Bu öğrenci yurdu güvenli mi ve konforlu m? İdeal Öğrenci Yurdu, barındırdığı güvenlik sistemleri, güvenlik personeli ve kartlı/master kilitler sayesinde öğrencilerin mahremiyetini ve özel eşyalarını en iyi şekilde korumaktadır. İdeal Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerimiz ücretsiz kahvaltı, ücretsiz internet, ring servis, spor salonları, sağlık hizmetleri ve çalışma salonları ile daha birçok hizmetten faydalanabilir. 

İdeal Yurdu bünyesinde bulunan spor salonları ve spor sahaları ile öğrenciler istedikleri spor etkinliğini herhangi bir sorun yaşamadan rahatlıkla gerçekleştirebilir. Öte yandan öğrenci yurdu bünyesinde yapılan çeşitli etkinliklerle de öğrencilerin ailelerinden uzakta oldukları hissini azaltarak daha verimli bir yıl geçirmeleri sağlanmaktadır.

Öğrenci yurdu girişlerinde parmak izi kullanılmaktadır. Bu sayede yabancı kişilerin girmesi önlenerek öğrencilerin ve ailelerinin herhangi bir sorunla karşılaşması önlenmektedir. 

Öğrenci yurdunda temizlik sorunu yoktur. Öğrenciler için verilen çamaşır makinesi ve ütüler ile öğrencilerin temizlik sorunu yaşaması önlenmektedir.