Özel İdeal Ögrenci Yurtları

İdeal, 20 yıldır 25'ten fazla şubesiyle hizmet vermektedir. Öğrenci yurtları ile çok sayıda öğrencinin konaklama ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olmaktadır. Konya, Ankara, İstanbul ve Aksaray yurtları ile çok sayıda öğrenciye konaklama hizmeti sağlar. İdeal Öğrenci Yurtları, spor salonları, sinema günleri, etkinlikleri ve kafeteryasıyla öğrenciler için sosyal mekan sağlamakla birlikte günün ve okulun yorgunluğunu atmalarında yardımcı olur. Diğer yandan, kamera sistemleri, kilitli kapıları ve güvenlik personelleri ile öğrencilerin güvenli bir ortamda yaşamasını sağlar. İdeal'in Ankara Özel Öğrenci Yurtları; AŞTİ karşısında, Kızılay'da, Emek'te ve Gölbaşı'ndadır.  2011 ve 2016 yıllarında da Aksaray ve İstanbul öğrenci yurtlarını açan İdeal, Türkiye'nin dört bir yanında etkin bir kurum olma yolunda gerekli çalışmaları yapmaktadır. 

Öğrenciler için seminer, gezi, toplantı ve çeşitli etkinlikler düzenleyen İdeal, öğrencilerin mezun olduğunda yoğun bilgi birikimini kullanabilmelerini hedeflemiştir. Sadece konaklayacak bir yer olmak yerine öğrenci ile bir aile olma fikrini önemsemiştir.

İdeal, toplamda 6.000 yatak kapasitesi ile öğrencilere hizmet vermektedir. Üniversiteden uzak kalmamaları için üniversitelere yakın noktalara yurtlarını açan İdeal, yürüme mesafesinden uzak olan noktalar için de ring servisleri ile hizmet vermektedir.

Öğrencilerin derslerine yardımcı olmak için yurtlarda çalışma odaları vardır. Bu çalışma odaları sayesinde öğrenciler sessiz bir ortamda rahatça çalışabilirler.

 

Öğrenci Yurtları

 

Öğrencilerin sadece eğitim ve güvenlik hayatına önem vermekle kalmayan İdeal, diğer yandan da spor için gayret sarf eder. Yurtlarında bulunan spor müsabakaları, voleybol, basketbol ve futbol sahaları ile de öğrencilerin spor faaliyetlerinde aktif olmasını sağlar. İsteyen öğrenciler peyzaj ve bahçe ile sayesinde de doğa ile iç içe olmaktadır. 

Öğrencilerle idari sorumlular arasında iletişim sorunları yaşanmaması için görevliler 7/24 hizmet vermektedir. Bu sayede öğrencilerin tüm sorunları en kısa sürede çözülmektedir. 

Ayrıca çeşitli sağlık kuruluşlarıyla yapılan anlaşmalar sayesinde, İdeal yurtlarında kalan öğrenciler, periyodik olarak sağlık kontrollerini yaptırabilirler.

İdeal, öğrencilerine gereken değeri vermek için büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Sorumluluklarının bilincinde olan İdeal sektöründe en iyi kurum olmak için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır.